I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

aktualności

środa, 14.12.2016, 00:35 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Z dumą informujemy, że 14 listopada 2016 r., na uroczystej gali w Warszawie, nasza szkoła otrzymała prestiżowe wyróżnienie przyznane przez Public Consulting Group i Fundację Rektorów Polskich. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego znalazło się wśród 10 wyróżnionych instytucji w ogólnopolskim projekcie „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych”. Jego celem było wyłonienie renomowanej szkoły w wersji 2.0, to znaczy takiej, której absolwenci nie tylko dostają się na wymarzone kierunki studiów, ale także świetnie sobie na nich radzą, co skutkuje w przyszłości sukcesami na rynku pracy i w rozwoju indywidualnym. Innym, nie mniej istotnym, celem badania była analiza korelacji pomiędzy sukcesami edukacyjnymi studentów a szkołą średnią, którą ukończyli. Wśród wybranych do projektu 10 uczelni państwowych i prywatnych z całego kraju znalazła się również PWSZ im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Uczelnia ta, biorąc pod uwagę wyniki badań, wysoki potencjał edukacyjny naszych uczniów i rekomendację, wyróżniła właśnie naszą placówkę. Projekt „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych” zbadał losy 144 tysięcy studentów, którzy rozpoczęli studia w latach 2007-2012. Analiza wyników wyraźnie wskazała, że kompetencje, umiejętności i wiedza wyniesione ze szkoły średniej przekładają się na sukcesy edukacyjne studentów.
Co zatem decyduje o tak wysokiej ocenie naszej szkoły? Przede wszystkim ciekawa oferta profili, które pozwalają rozwijać talenty i pogłębiać wiedzę zarówno humanistom, jak i umysłom ścisłym. Efektem wspólnej pracy uczniów i nauczycieli są ponadprzeciętne wyniki naszych abiturientów na maturze z przedmiotów rozszerzonych: wyniki m.in. z matematyki, języka polskiego, chemii, biologii oraz geografii były najwyższe w powiecie. Nasi uczniowie są ludźmi ambitnymi i przewidującymi, stąd też na maturze zdają co najmniej dwa egzaminy ma poziomie rozszerzonym, i to ze świetnym efektem. Wyniki te nie mogą dziwić, skoro „szesnastka” ma najwyższą edukacyjną wartość dodaną, to znaczy najwyższy w powiecie przyrost wiedzy i umiejętności. Co jeszcze decyduje o tym, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego dobrze przygotowuje swoich absolwentów do podjęcia i ukończenia studiów? Niebagatelny wpływ ma na to zaangażowanie uczniów i nauczycieli w dodatkowe wydarzenia i projekty, zarówno o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim. Olimpiady językowe, historyczne, matematyczne, kampanie prozdrowotne i proekologiczne, internetowe kursy dla uczniów, nauczanie języków obcych na platformie elektronicznej, wyróżnienia w przeglądach artystycznych czy wreszcie projekty fizyczne i chemiczne, wykorzystujące najnowsze osiągnięcia naukowe, przynoszą satysfakcjonujące całą zbiorowość szkolną efekty.
Wyróżnienie Public Consulting Group i Fundacji Rektorów Polskich zobowiązuje do jeszcze cięższej pracy i podejmowania nowych inicjatyw. „Szesnastka” nie boi się takich wyzwań. Jesteśmy przecież wspólnotą ludzi kreatywnych, mądrych, bez obawy spoglądających w przyszłość.

Polecamy artykuł

Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.