I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

słowo wstępne

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: link


aktualności
środa, 07.12.2016, 23:31 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Tak wesoło dawno w czytelni nie było. Wszystko za sprawą „Literackich Mikołajek”, które odbyły się tutaj już po raz drugi. Jarek „Mikser Mikołajczyk”, twórca Pracowni Konserwacji Bajek i Paweł Bąkowski przedstawili najmłodszym uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 opowieść pt. „Mikołajki na zapomnianej polanie”. Opowiadana na żywo bajka, podczas której Jarek Mikołajczyk wcielał się w różne role (raz Świętego Mikołaja, raz Pana Walizki) w towarzystwie króla Elfów, czyli Pawła Bąkowskiego, traktowała o najważniejszym przesłaniu świąt, które nieuchronnie zmierza do zatracenia. W opowieść o czynieniu dobra, poszukiwaniu zapomnianej polany i zwierzętach chętnie włączali się najmłodsi.
Literackie Mikołajki zorganizowane zostały już po raz drugi. Każdego roku uczestniczą w nich uczniowie innej szkoły. W przygotowaniu spotkania pomagają uczniowie. W tym roku mikołajkową akcję wspierały: Sandra Cieślewicz i Izabela Wolek z klasy 3 E , a także Julia Błaszak i Marta Kozłowska z 1 B, oraz Agnieszka Maćkowiak z 1G.
Mecenasem spotkania było Starostwo Powiatowe.

J. Gronikowska

wtorek, 06.12.2016, 23:12 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Ruszył międzyszkolny projekt czytelniczy „Zalakuj książki”, realizowany wspólnie przez naszą szkołę i ZSP nr 1. W tym roku zastąpi on działającą od kilku lat Książnicę. Jego celem jest nie tylko propagowanie czytelnictwa, ale także integrowanie młodzieży z różnych typów szkół i rozbijanie stereotypów. Na pierwszym spotkaniu, po przełamaniu tremy i nieśmiałości, każdy z uczestników prezentował książkę, która ostatnio wywarła na nim duże wrażenie. Pojawiły się różne tytuły: „Zaginiony symbol”, Metro 2034”, „Dziewczyna z pociągu”, czy „Rymowanki dla dużych dzieci”
W. Szymborskiej. Gości z ZSP nr 1 podjęli uczniowie z kl. 1i1, którzy stanowią trzon realizowanego projektu. W styczniu wybieramy się z rewizytą, by podzielić się refleksjami po świątecznych lekturach.

Książniczanie

poniedziałek, 05.12.2016, 23:40 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

ULKA to festiwal kapel alternatywnych organizowany przez Ujski Dom Kultury. Już po raz drugi Bitwa Kapel przyciągnęła zespoły z całej Polski. Jury przyznało główną nagrodę gnieźnieńskiemu zespołowi Create, którego wokalistką jest utalentowana uczennica naszej szkoły, Karolina Artymowicz z kl. 3i. Zespół otrzymał prawo do nagrania profesjonalnego teledysku do własnej piosenki. Można go już obejrzeć, a przede wszystkim odsłuchać w Internecie. Naprawdę warto! (https://youtu.be/462CZjy_bBo) Karolina jest skromną dziewczyną, wspomniała więc jedynie, że Create nagrywa właśnie swoją pierwszą „małą płytę”, a już wkrótce wystąpi na dużym koncercie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

poniedziałek, 05.12.2016, 23:40 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

25 listopada, nauczyciele i uczniowie mieli okazję spędzić wspaniały wieczór w bydgoskiej Operze Nova i obejrzeć spektakl pod tytułem „Hrabina Marica”. Historia, choć fabularnie nieskomplikowana, zaciekawia i widz chętnie podąża za rozwijającą się intryga miłosną. Oczywiście jest piękna i bogata tytułowa bohaterka, jest zarządca, który okazuje się być uczciwym i honorowym hrabią, który zakochuje się w Maricy. Świat operetki to również wspaniała scenografia (konie i samochód z lat 30. ubiegłego wieku) i przede wszystkim muzyka. Dla niektórych z nas (uczniów) było to pierwsze zetknięcie z operetką, ale z pewnością nie ostatnie. Czekamy na następne spektakle w Bydgoszczy i Poznaniu.

Julia Muniak 2a, Adam Wędzikowski 2i

niedziela, 04.12.2016, 20:53 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Uczniowie klasy 2A zainicjowali akcję zbiórki karmy dla Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie. Do akcji włączyli się również uczniowie pozostałych klas. W rezultacie zebrano wielki karton przysmaków dla „milusińskich”, który przekazano do Schroniska.
Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i zaangażowali się w pomoc dla zwierząt.Strona 10 z 76«««10111213»»»
Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.