I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

aktualności

czwartek, 15.12.2016, 23:09 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Dnia 8 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie, odbyły się ,,Otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla młodzieży szkolnej''. Zawody zostały zorganizowane, dla uczczenia 98. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego reprezentowali: Natalia Frydrychowicz z klasy 3B, Dawid Gawałek, Aleksander Nijak, Filip Nyka, Wojciech Mikołajczak, Aleksandra Tomaszewska z klasy 3C. Zasady uczestnictwa w zawodach obejmowały:

1. strzelanie stojąc z wolnej ręki bez podpórki;
2. odległość strzelania z 10m,do tarczy Ts 3 o wymiarach 15/5;
3. czas strzelania 10 minut łącznie z próbnymi strzałami;
4. ilość strzałów: 3 próbne oraz 10 ocenianych.

Nasi uczniowie znaleźli się w pierwszej 10- tce szkół ponadgimnazjalnych.

W tym samym dniu odbyły się ,,Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej dla nauczycieli''. I LO reprezentowali: Maria Magdalena Nowak, Katarzyna Magdziak, Jarosław Łabus. Zawody dla nauczycieli obejmowały takie same zasady strzeleckie jak wcześniej dla młodzieży. Nauczyciele w kategorii drużynowej zajęli VII miejsce. Natomiast w kategorii indywidualnej kobiet Pani Maria Magdalena Nowak zdobyła III miejsce i tym samym wywalczyła brązowy medal.