I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

aktualności

środa, 21.12.2016, 23:56 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

W środę 21.12.2016 w Koźminie odbył się Finał Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Droga do finału była długa i ciężka. Dziewczęta rozpoczęły od rozgrywek powiatowych, w których okazały się bezkonkurencyjne. Kolejny etap to rozgrywki Rejonu Poznań Wschód, gdzie kolejny raz pokazały swoje umiejętności. Ostatnim etapem kwalifikacyjnym były Półfinały Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Ręcznej, które 13.12.2016 odbyły się w Opalenicy w których dziewczęta wywalczyły pierwsze miejsce. W Koźminie reprezentacja naszej szkoły w składzie: Małgorzata Białczyk 2a, Maja Bielińska 1c, Karolina Chojnacka 3f, Martyna Dziemidowicz 3f, Aleksandra Hahn 1c, Martyna Rachela 1b, Zuzanna Schulze 2a, Martyna Skolasińska 1i2, Wiktoria Staniszewska 3b, Monika Walkowska 1g, Weronika Ziętek 2 fg po bardzo zaciętej walce stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Wielkopolski. W pierwszym meczu dziewczęta pokonały gospodarzy 22:15. W meczu o najwyższe miejsce reprezentacja naszej szkoły pokonała IV Liceum Ogólnokształcące z Poznania 18:16.