I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

aktualności

niedziela, 15.01.2017, 16:04 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już z nami 25 lat. Mimo, że jej finał przypada na niedzielę, to nasi uczniowie już w środę zaczęli zbierać pieniądze, by również wspomóc w tegorocznej edycji.

W środę, 11 stycznia, uczniowie naszej szkoły wspólnie z III LO zorganizowali koncert z okazji 25 finału WOŚPu. Impreza zaczęła się kilka chwil po godzinie 19. Na początek zagrali dla nas Savior, z Chrobrzakami, Jordanem Niedzielskim i Robertem Guziałkiem w składzie. Po ich występie przyszedł czas na małe rozładowanie emocji i zlicytowanie kilku związanych z muzyką przedmiotów. Po tym nadszedł czas na występ gwiazdy wieczoru – znanego na całą Polskę gnieźnieńskiego zespołu Bapu. Na koncercie bawiło się ponad sto osób.

Przez cały tydzień uczniowie i nauczyciele przynosili przedmioty, które przeznaczono na licytację. Były one naprawdę zróżnicowane, od wojskowego plecaka, przez koszulki, po memy. Zgromadzeni na licytacji uczniowie nie zawiedli i już od samego początku ceny za każdą rzecz były wysokie. Zlicytowano ponad dwadzieścia przedmiotów, z których najbardziej wartościowy okazał się wspomniany wcześniej plecak, sprzedany za 100 złotych i 30 euro. W przerwie między kolejnymi egzemplarzami publikę zabawiali występujący w konkursie „Mam talent” uczniowie. Zwycięzcą okazał się śpiewający Jordan Niedzielski z klasy 1i2. Razem wszystkie przedmioty sprzedano za 1525 złotych. Łącząc to z 200 złotymi ze środowej licytacji oraz pieniędzmi wrzucanymi do puszek I LO przekaże w tym roku na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 2151 złotych i 6 groszy oraz 30 euro.

Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.