I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

słowo wstępne

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: link


aktualności
niedziela, 25.09.2016, 19:43 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Tworzenia na żywo, interakcji z publicznością – jedynym słowem improwizacji teatralnej – tego nauczyć się mogła młodzież podczas kolejnych edukacyjnych spotkań w gnieźnieńskim teatrze.
Warsztaty teatralne odbywały się od 22 do 24 września, ale jest to dopiero początek w tym roku szkolnym. Następne spotkania już w październiku.
Efekty pracy mogła podziwiać zaproszona publiczność i także włączyć się do zabawy. Zajęcia prowadziła instruktorka Szkoły Impro - Joanna Pawluśkiewicz.
Szkoła Impro to miejsce spotkań improwizatorów, dżemów, pokazów i dyskusji. Miejsce, gdzie każdego dnia można zacząć tworzyć. Od nowa. Na żywo. Teraz. Teatr improwizowany jest teatrem zespołowym, teatrem pisarzy grających na scenie lub aktorów tworzących własne role.
Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych warsztatach.

Beata Kozłowska

czwartek, 22.09.2016, 23:52 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Dnia 21 września 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyły się warsztaty w ramach projektu „Błękitna krew”. Projekt ten realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, a jego uczestnikami są pełnoletni uczniowie gnieźnieńskich szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest upowszechnienie idei honorowego krwiodawstwa, świadomość posiadanej grupy krwi oraz korelacji grup krwi i ich konsekwencji wśród młodzieży. Mamy również nadzieje, że uczniowie biorący udział w warsztatach staną się ambasadorami honorowego krwiodawstwa w swoim najbliższym otoczeniu. Szczególne działania skierowane są do uczniów o najrzadszej grupie krwi z czynnikiem Rh- promując ich gotowość do systematycznego oddawania krwi.
Zajęcia edukacyjne obejmowały trwający jedną godzinę lekcyjną wykład i warsztaty prowadzone przez doktora Jaromira Dziela oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.
Po tych warsztatach, jak co roku w naszej szkole, odbędą się dwie akcje oddawania krwi - pierwsza już 29 września 2016 r. Dzięki korelacji projektów: „Młoda Krew Ratuje Życie” koordynowanego przez gnieźnieński Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża oraz „Błękitna Krew”, uczniowie, którzy dwukrotnie oddadzą krew otrzymają bardzo ważny dokument identyfikacyjny – Kartę Identyfikacyjną Grupy Krwi wydaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

czwartek, 22.09.2016, 23:20 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

22 września br. odbyła się w auli szkolnej pierwsza w tym roku szkolnym debata oksfordzka. Ta ciesząca się duża sympatią wśród młodzieży aktywizująca metoda nauczania, rozpoczęła tegoroczny cykl dyskusji na istotne tematy społeczno – polityczne. Tym razem uczennice i uczniowie klas 3f oraz 3i dyskutowali na temat powszechności dostępu do broni palnej w Polsce. Zwolennicy liberalizacji polskiego prawa w tym zakresie zwracali uwagę na fundamentalne prawo człowieka jakim jest prawo do obrony. Podkreślali, iż tam gdzie broń jest zalegalizowana wzrasta bezpieczeństwo obywateli. Ich oponenci argumentowali, iż nieprzewidywalność zachowań człowieka powoduje, iż broń może być użyta w nieuzasadnionych przypadkach. W trakcie interesującej dyskusji głos zabierali także przedstawiciele publiczności, zadając pytania przedstawicielom obydwu stron. Zgodnie z wynikami końcowego głosowania znaczną przewagę uzyskali zwolennicy powszechnego dostępu do broni palnej. Debata po raz kolejny ukazała, iż uczniowie naszej szkoły potrafią kulturalnie i merytorycznie dyskutować, znajdując liczne i przekonywujące argumenty na poparcie swoich tez oraz błyskotliwe kontrargumenty skutkujące zdobyciem poparcia zgromadzonej publiczności.

Ewa Mundt, Marcin Ostaszewski

czwartek, 22.09.2016, 00:37 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb
czwartek, 22.09.2016, 00:20 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Zakończyła się piąta jubileuszowa edycja konkursu „Czas na zdrowie” Fundacji Banku Ochrony Środowiska.
Uczennice kl.IIb medycznej otrzymały serdeczne podziękowania w formie dyplomów za aktywny udział w projekcie oraz pracę włożoną w realizację konkursowych zadań. Członkowie zespołu zajęli wysokie 11 miejsce w klasyfikacji na 47 startujących zespołów wśród szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Dzięki zaangażowaniu uczennic kl.IIB uświadomiliśmy młodym ludziom jak ważne dla ich zdrowia jest właściwe odżywianie i aktywność fizyczna. To jest nasz wspólny sukces. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że wiedza zdobyta przez uczniów przełoży się na ich życie i dokonywane wybory.
Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w nowej edycji konkursu „Czas na zdrowie", do którego będzie można się zapisać już od nowego roku kalendarzowego. Więcej szczegółów zdradzimy 1 stycznia 2017.

Fundacja Banku Ochrony Środowiska


Strona 25 z 76«««25262728»»»
Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.