I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

aktualności

środa, 15.06.2016, 22:48 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Dnia 6 czerwca 2016r. odbyły się Mistrzostwa Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w Dwuboju Obronnym i Pojedynku Strzeleckim. Mistrzostwa były zorganizowane przez Ligę Obrony Kraju - Zarząd Powiatowy w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego reprezentowały trzy drużyny, w następującym składzie: Szymon Filipiak, Wojciech Mikołajczak, Aleksander Nijak, Daniel Nowaczyk,Filip Nyka, Aleksandra Tomaszewska - z klasy 2c, ponadto Natalia Szymańska, Daniel Załęski z klasy 2a, oraz Natalia Frydrychowicz z klasy 2b.

Dwubój obronny składał się z biegu w terenie, strzelania z karabinku pneumatycznego leżąc bez podpórki do tarczy opadającej, oraz z rzutu granatem na odległość w określonym sektorze. Natomiast pojedynek strzelecki odbył się systemem ,,każda drużyna z każdą''.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego odnieśli same sukcesy: Wojciech Mikołajczak z klasy 2c w dwuboju obronnym zajął
I miejsce i tym samym został mistrzem Gniezna i powiatu w kategorii Junior. W kategorii Juniorek dwuboju obronnego II miejsce zajęła Natalia Frydrychowicz z klasy 2b, III miejsce Natalia Szymańska z klasy 2a. Ponadto w kategorii zespołowej dwuboju obronnego I Liceum Ogólnokształcące zajęło III miejsce, a w kategorii pojedynku strzeleckiego V miejsce. Ogólnie uczniowie zdobyli trzy medale i dwa puchary. Gratulujemy