I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

słowo wstępne

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: link


aktualności
czwartek, 24.09.2015, 23:01 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

W sobotę, 19. września 2015r. uczniowie klasy 1A, 1E oraz 2E wzięli udział w wolontariacie z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Tematem wiodącym było: Utracone dziedzictwo. Wszyscy zwiedzający w tym czasie Muzeum mieli okazję, nie tylko zobaczyć stałe wystawy, lecz także skorzystać z nowo zakupionego stołu multimedialnego, obejrzeć kilka seansów w "letnim kinie" a nawet wziąć udział w losowaniu nagród. Poza tym rodzice mogli zostawić swoje pociechy pod stała opieką naszych wolontariuszek na placu zabaw, zapisać się do Klubu Przyjaciół Muzeum, lub kupić książki przyczym z chęcią i ogromnym uśmiechem na twarzy pomagali nasi szkolni koledzy.

Sandra Cieślewicz 2e

Foto. Ola Kaczmarek 1a

poniedziałek, 21.09.2015, 23:40 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb


Uczennice i uczniowie naszej szkoły w poniedziałek 21 września włączyli się w tegoroczne gnieźnieńskie obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju. To wyjątkowe święto ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ W dniu 21 września 1981 r. Jak głosi rezolucja ONZ (36/67) dzień ten „będzie oficjalnie uznawany i obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Pokoju dla uczczenia i wsparcia idei pokojowego współżycia ludów i narodów". W naszej szkole ideę pokojowego współistnienia narodów świata upamiętniono poprzez interesującą audycję , plakaty tematyczne oraz przypinanie uczniom w trakcie dużej przerwy gołębia pokoju jako symbolu tego święta. W trakcie zajęć lekcyjnych z języków obcych poruszano tematykę dbałości o pokój. Klasy trzecie przygotowały prezentacje multimedialne dotyczące obchodzonego święta. Obchody Dnia Pokoju są swoistym sprzeciwem wobec wojen. Ma to szczególne znaczenie w dzisiejszym niespokojnym świecie, gdzie jesteśmy świadkami konfliktów zbrojnych oraz jednego z największych problemów z jakim zmaga się dzisiejszy świat jakim jest problem narastającej fali uchodźców. Dlatego upamiętnienie tego dnia zyskało w tym roku wyjątkowy wymiar.

Zespól Historyczny i Zespół Języków Obcych

poniedziałek, 21.09.2015, 23:39 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Jak co roku Chrobrzacy wzięli udział w uroczystości patriotycznej związanej z 76 rocznicą napaści sowieckiej na Polskę. Uroczystość odbyła się w dniu 17 września 2015r. O godz. 17.00 miała miejsce Msza święta w Kościele Garnizonowym w Gnieźnie, następnie o godz. 18.00 w Parku Miejskim im.gen. Władysława Andersa w Gnieźnie przed obeliskiem upamiętniającym polskich policjantów zamordowanych przez sowieckie NKWD w 1940r. odbyła się część oficjalna uroczystości. Po części oficjalnej delegacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego złożyła wiązankę kwiatów.

Maria Magdalena Nowak

niedziela, 13.09.2015, 14:38 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Dnia 9 września 2015 roku obyła się w auli szkoły uroczystość pasowania na ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.
Jak podkreśliła Pani Dyrektor Bogusława Młodzikowska dzień ten w szczególny sposób wpisuje się w kalendarz szkolnych uroczystości, ponieważ do zaszczytnego grona "Chrobrzaków" przyjęci zostają uczniowie klas pierwszych, którzy od tego momentu stają pełnoprawnymi uczniami naszej Alma Mater.
Tekst ślubowania w imieniu wszystkich uczniów klas pierwszych odczytał Jakub Meixner z klasy 1b. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbyła się krótka część artystyczna, którą uświetniły występy muzyczne uczniów klas pierwszych. Na scenie zaprezentowali się Michał Janiak z klasy 1B, Dorota Trzmiel i Michalina Wawrzyniak również z klasy 1B, Jakub Franczak, Marcin Sypniewski, Mikołaj Wojciechowski z klasy 1C wraz z Łukaszem Iglińskim z klasy 1A oraz Natalia Lauchsztet i Alicja Graczyk
z klasy 1I

Do grona"Chrobrzaków" przyjęliśmy: zobacz zdjęcia klas pierwszych

Marcin Ostaszewski


czwartek, 10.09.2015, 23:36 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

W zakładce MATURA - ważne linki/procedury zostały zamieszczone informacje dotyczące matury 2016.
Proszę się z nimi zapoznać.


Strona 74 z 76«««747576»»»
Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.