I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

słowo wstępne

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: link


aktualności
środa, 15.06.2016, 22:48 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Dnia 6 czerwca 2016r. odbyły się Mistrzostwa Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w Dwuboju Obronnym i Pojedynku Strzeleckim. Mistrzostwa były zorganizowane przez Ligę Obrony Kraju - Zarząd Powiatowy w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego reprezentowały trzy drużyny, w następującym składzie: Szymon Filipiak, Wojciech Mikołajczak, Aleksander Nijak, Daniel Nowaczyk,Filip Nyka, Aleksandra Tomaszewska - z klasy 2c, ponadto Natalia Szymańska, Daniel Załęski z klasy 2a, oraz Natalia Frydrychowicz z klasy 2b.

Dwubój obronny składał się z biegu w terenie, strzelania z karabinku pneumatycznego leżąc bez podpórki do tarczy opadającej, oraz z rzutu granatem na odległość w określonym sektorze. Natomiast pojedynek strzelecki odbył się systemem ,,każda drużyna z każdą''.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego odnieśli same sukcesy: Wojciech Mikołajczak z klasy 2c w dwuboju obronnym zajął
I miejsce i tym samym został mistrzem Gniezna i powiatu w kategorii Junior. W kategorii Juniorek dwuboju obronnego II miejsce zajęła Natalia Frydrychowicz z klasy 2b, III miejsce Natalia Szymańska z klasy 2a. Ponadto w kategorii zespołowej dwuboju obronnego I Liceum Ogólnokształcące zajęło III miejsce, a w kategorii pojedynku strzeleckiego V miejsce. Ogólnie uczniowie zdobyli trzy medale i dwa puchary. Gratulujemy

Maria Magdalena Nowak

środa, 15.06.2016, 22:43 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

XII Gala Filmowa pod hasłem ”Kreatywność fundamentem sztuki” zakończyła realizację projektu klasy 2e (kulturowo-medialnej), którego celem było stworzenie filmu w oparciu o autorski scenariusz oraz opracowanie plakatu filmowego. O nagrody w wybranych przez uczniów kategoriach rywalizowały cztery filmy: „Czarny koń”, „Remedium”, „Gra o marzenia” oraz „Niedomówienie”. Profesjonalne Jury w składzie: p. Jarosław „Mixer” Mikołajczyk, p. Waldemar Stube, p. Błażej Musztyfaga, p. prof. Agnieszka Białas, p. prof.Mateusz Nowakowski oraz Wiktoria Bennewitz (kl. 1e) za najlepszy film uznało produkcję „Czarny koń”, która zdobyła również statuetki za reżyserię (Daria Kotecka), rolę pierwszoplanową (Eryk Stelmaszyk), montaż oraz plakat do filmu. Wyróżniono również grę aktorską Bartosza Świerczyńskiego. Nagrodę za najlepszy scenariusz przyznano Sandrze Cieślewicz („Niedomówienie”). Film „Czarny koń” zdobył również na Nagrodę Publiczności, a widzowie zgromadzeni w auli mieli jako pierwsi możliwość obejrzenia trailera do filmu „Zwierzęta” w reż. Eryka Stelmaszyka( jest dostępny w serwisie YouTube). Warto podkreślić, że przegląd filmów amatorskich cieszy się corocznie dużym zainteresowaniem uczniów oraz absolwentów, którzy i tym razem nie zawiedli. Gala Filmowa przygotowana przez klasę 2e pokazała, jak wspaniałe talenty artystyczne i organizacyjne prezentują Chrobrzacy.

Agata Klinger

środa, 15.06.2016, 22:20 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

wtorek, 14.06.2016, 23:04 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Dnia 10. czerwca podczas długiej dwudziestominutowej przerwy na dziedzińcu szkoły odbył się happening czytelniczy pod hasłem: "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM".
Jego celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz inicjowanie mody na czytanie. W ten sposób szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję masowego czytania ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.
W akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy miło spędzili czas z ulubioną książką. Uczniowie stworzyli swoje przestrzenie do czytania, które często były związane
z profilem klasy. Młodzież czytała książki bardzo różne, znalazły się wśród nich lektury, książki młodzieżowe, ale także beletrystyka.
Akcja pokazała, że zarówno młodzież, jaki i nauczyciele lubią i chcą spędzać wolny czas z książką.

Renata Frasz

niedziela, 12.06.2016, 17:22 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Dnia 2 czerwca 2016 roku 5-osobowy zespół z naszej szkoły z klasy 1fg wziął udział w I Dniu Geografa w Gnieźnie. Dzień został zorganizowany przez Koło Miłośników Geografii działające przy Miejskim Ośrodku Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza i Starosty Gnieźnieńskiego Pani Beaty Tarczyńskiej.
I Dzień Geografa został zorganizowany w formie gry miejskiej „Na szlaku przygody”, wzięło w nim udział 11 zespołów, oprócz naszego były zespoły z następujących szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum w Mieleszynie, Gimnazjum w Kiszkowie, Niepubliczne Gimnazjum w Niechanowie, Akademickie Gimnazjum Millenium, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Ponadgimnazjalny nr 1, Zespół Szkół Ekonomiczno -Odzieżowych.
Zespoły miały do wykonania 11 zadań znajdujących się na trasie gry, a następnie przedostanie się do wiaty edukacyjnej Gajówka. Zadania rozwiązywane na trasie związane były z geografią i historią regionu co przyczyniło się do rozwijania wiedzy wśród uczniów. Nad zadaniami czuwali uczniowie klasy 2f wraz z panią Elżbietą Urbańską.
I miejsce podczas I Dnia Geografa zajął zespół z Gimnazjum Nr 1, II miejsce zajął zespół z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, III miejsce Zespół Ponadgimnazjalny nr 1.
W organizacji pomogli nam senator Robert Gaweł, poseł Paweł Arndt, poseł Zbigniew Dolata, poseł Krzysztof Ostrowski, posłanka Paulina Hennig-Kloska, Miejski Ośrodek Kultury, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, Straż Pożarna, Nadleśnictwo Gniezno, piekarnia Macioszek i piekarnia ALPA Plaseccy, hurtownia Danex. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięskie zespoły nagrody.
I Dzień Geografa uważamy za udany.


Strona 32 z 76«««32333435»»»
Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.