I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

słowo wstępne

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: link


aktualności
środa, 18.01.2017, 23:25 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Dnia 18 stycznia 2017 r. odbył się etap rejonowy XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Do konkursu zgłosiło się 8 szkół. Eliminacje rejonowe miały formę arkusza składającego się z pytań testowych na temat zdrowia, sposobów jego ochrony, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podstawowych wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim. Test przygotowany był przez Zarząd Główny PCK w Warszawie. W olimpiadzie tej, naszą szkołę reprezentował Michał Janiak z klasy 2B.
Miło nam zakomunikować, że Michał zajął pierwsze miejsce w kategorii liceum i w marcu 2017 r. będzie reprezentował nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich.
Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów.

wtorek, 17.01.2017, 22:16 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

W miniony piątek, 13 stycznia, po raz drugi spotkali się lajkowicze książek w ramach projektu czytelniczego. Tym razem gościliśmy w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Prof. Edyta Nowak wraz z uczniami przyjęli nas nie tylko kawą, ale i bardzo smacznym ciastem. Rozmowom o literaturze nie było końca. Przy blasku migoczących świec, w przemiłej atmosferze sprzyjającej refleksji, każdy z uczestników podzielił się uwagami na temat ostatnio przeczytanej książki. Katalog lajkowiczów wzbogacił się o kolejne tytuły, m.in. System, Spalona żywcem, Przekleństwa niewinności, Chata, Rewizja, Immunitet, 20586 kroków.
Następne spotkanie już w lutym...

wtorek, 17.01.2017, 00:06 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Dzisiaj na dużej przerwie odbyły się nasze szkolne MINI WARSZTATY SALSY. Wzięło w nich udział kilkanaście uczennic zafascynowanych tańcami latynoamerykańskimi z klas pierwszych i drugich. Pani prof. Magdziak przygotowała i zaprezentowała prosty układ salsy i udało się nam go kilkakrotnie zatańczyć solo oraz w parach. Być może niektóre z uczestniczek będą miały jeszcze okazję podszlifować technikę i poćwiczyć ten oraz inne latynoamerykańskie układy taneczne, aby swoje umiejętności taneczne zaprezentować przy okazji innej imprezy szkolnej.
Dziękujemy wszystkim za przybycie!

ASponiedziałek, 16.01.2017, 23:57 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Poniedziałek 16 stycznia br. dla klas lingwistycznych I LO w Gnieźnie rozpoczął się nieco egzotycznie i orientalnie. Uczniowie klas o tym profilu mieli możliwość zapoznania się z bogatą kulturą i językami Indii oraz odbyć przygodę iście lingwistyczną z hindi – oficjalnym językiem Indii. Podczas warsztatów językowych przeprowadzonych przez przedstawicieli Katedry Orientalistyki UAM prof. dr hab. Krzysztofa Strońskiego oraz dr Monikę Browarczyk uczniowie ćwiczyli powitania, przedstawianie się, wyrażanie opinii w języku hindi oraz poznali alfabet tego języka. Zajęcia interaktywne o dużym ładunku informacyjnym były doskonałym początkiem tygodnia i zachętą do nauki kolejnego języka obcego, tym razem z obszaru Azji.

niedziela, 15.01.2017, 16:13 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

W grudniu odbyły się zawody szkolne (I stopnia) XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, w których wzięli udział Alicja Graczyk i Adam Wędzikowski z klasy 2i. Komisja szkolna dokonała oceny prac: Pozór, iluzje i sny w literaturze staropolskiej oraz Norwid nowoczesny.
Komitet okręgowy Olimpiady zakwalifikował pracę Adama Wędzikowskiego o Norwidzie do zawodów okręgowych (etap pisemny), które odbędą się 11 lutego 2017r. w Poznaniu.
GRATULUJEMY!

Agata Klinger


Strona 2 z 76«2345»»»
Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.