I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

słowo wstępne

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: link


aktualności
niedziela, 15.01.2017, 16:04 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już z nami 25 lat. Mimo, że jej finał przypada na niedzielę, to nasi uczniowie już w środę zaczęli zbierać pieniądze, by również wspomóc w tegorocznej edycji.

W środę, 11 stycznia, uczniowie naszej szkoły wspólnie z III LO zorganizowali koncert z okazji 25 finału WOŚPu. Impreza zaczęła się kilka chwil po godzinie 19. Na początek zagrali dla nas Savior, z Chrobrzakami, Jordanem Niedzielskim i Robertem Guziałkiem w składzie. Po ich występie przyszedł czas na małe rozładowanie emocji i zlicytowanie kilku związanych z muzyką przedmiotów. Po tym nadszedł czas na występ gwiazdy wieczoru – znanego na całą Polskę gnieźnieńskiego zespołu Bapu. Na koncercie bawiło się ponad sto osób.

Przez cały tydzień uczniowie i nauczyciele przynosili przedmioty, które przeznaczono na licytację. Były one naprawdę zróżnicowane, od wojskowego plecaka, przez koszulki, po memy. Zgromadzeni na licytacji uczniowie nie zawiedli i już od samego początku ceny za każdą rzecz były wysokie. Zlicytowano ponad dwadzieścia przedmiotów, z których najbardziej wartościowy okazał się wspomniany wcześniej plecak, sprzedany za 100 złotych i 30 euro. W przerwie między kolejnymi egzemplarzami publikę zabawiali występujący w konkursie „Mam talent” uczniowie. Zwycięzcą okazał się śpiewający Jordan Niedzielski z klasy 1i2. Razem wszystkie przedmioty sprzedano za 1525 złotych. Łącząc to z 200 złotymi ze środowej licytacji oraz pieniędzmi wrzucanymi do puszek I LO przekaże w tym roku na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 2151 złotych i 6 groszy oraz 30 euro.

niedziela, 15.01.2017, 15:55 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Witajcie wszyscy w 2017 roku! Wraz z nowym rokiem przyszedł czas na nową edycję Mam Haka Na Raka! Pragniemy ponownie przybliżyć Wam temat profilaktyki nowotworów i zdrowego trybu życia. Już po raz 3 akcja przeprowadzana jest od początku do końca przez Chrobrzaków :). Odwiedzimy 5 gimnazjów - także w Witkowie - 4 szkoły podstawowe i 4 przedszkola w Gnieźnie. W 2017 roku rakiem przewodnim naszej akcji jest nowotwór jajnika, szczególną uwagę poświęcimy też innym nowotworom kobiecym oraz wspomnimy o potworniakach. Już teraz zachęcamy Was do udziału w happeningu, który odbędzie się w marcu na Gnieźnieńskim Rynku, po więcej szczegółów zapraszamy wkrótce. Odwiedźcie nas na naszym fanpage'u na facebooku "Mam Haka na Raka – I LO w Gnieźnie".

czwartek, 12.01.2017, 00:48 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb


Czym wyróżnia się dobra szkoła? Osiągnięciami w konkursach, wysokimi wynikami na egzaminach końcowych, innowacjami dydaktycznymi i pedagogicznymi. Czy I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie jest dobrą szkołą? Na pewno, odpowiedź nie może brzmieć inaczej. Ale czy należymy do ogólnopolskiej czołówki? Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 wyraźnie wskazuje, że tak. Zostaliśmy wyróżnieni pośród tysięcy szkół ponadgimnazjalnych w Polsce prestiżową odznaką Brązowa Szkoła 2017. Jesteśmy dumni, że jako jedyne gnieźnieńskie liceum znaleźliśmy się w tym ogólnopolskim rankingu. Co więcej, zajmujemy 28 miejsce (na ponad 600 placówek) w zestawieniu szkół z Wielkopolski! Przyznana nagroda jest dla nas zasłużonym powodem do dumy. Świadczy przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe, dbające o właściwe warunki nauczania. Co jeszcze świadczy o tym, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie jest szkołą wyjątkową? Przede wszystkim rzetelna, oparta na wzajemnym poszanowaniu, współpraca nauczycieli z młodzieżą. Efektem tego są ponadprzeciętne wyniki naszych abiturientów na maturze, również z przedmiotów rozszerzonych: osiągnięcia z matematyki, biologii, chemii czy języka polskiego były najwyższe w powiecie. Wyniki te nie mogą dziwić, skoro „szesnastka” ma najwyższą edukacyjną wartość dodaną, to znaczy najwyższy w powiecie przyrost wiedzy i umiejętności. Co jeszcze decyduje o tym, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego zostało wyróżnione w ogólnopolskim rankingu najlepszych szkół? Niebagatelny wpływ ma na to zaangażowanie uczniów i nauczycieli w dodatkowe wydarzenia i projekty, zarówno o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim. Jesteśmy zauważani i nagradzani na olimpiadach, w konkursach artystycznych i przedmiotowych. Poznajemy, a potem wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologiczne, współpracując z licznymi szkołami wyższymi. „Szesnastka” wyposaża zatem swoich uczniów we wszystkie kompetencje, które są nieodzowne, aby w przyszłości mogli odnieść sukces. Jeżeli dołączyć do tego radość uczenia połączoną z radością zdobywania wiedzy nie dziwi, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych szkół w Polsce.

poniedziałek, 09.01.2017, 21:30 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki komiksowej, historii i Gwiezdnych Wojen!

W programie:
• czytelnia komiksów
• wystawa Star Wars
• kosmiczne origami
• games room

Wstęp wolny!

Już po raz drugi w "Czytelni na piętrze" ILO zaprezentujemy najciekawsze komiksy ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Tym razem ze szczególnym naciskiem na tematykę historyczną. Każdy jednak znajdzie tu coś dla siebie. Na fanów komiksów czekać będą najciekawsze i największe dzieła sztuki komiksowej m.in. z okładkami 3D i gigantyczne 6 kilogramowe wydania kolekcjonerskie.
Obwoźnej czytelni towarzyszyła będzie tym razem również wystawa figurek i makiet Star Wars, oraz warsztaty origami. Pod czujnym okiem mistrza tej sztuki będzie można samemu spróbować sił w tworzeniu papierowego Yody, czy kosmicznych statków.
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, jako pierwsza wśród polskich bibliotek naukowych, stworzyła unikatową kolekcję komiksów oraz polskich i zagranicznych prac poświęconych tematyce komiksowej. Jest to drugi systematycznie prowadzony zbiór w Polsce. Kolekcja liczy ponad 8 tysięcy woluminów.

Prezentacja komiksów:
Aleksander Gniot, wicedyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu,
dr Michał Traczyk, Instytut Kultury Popularnej.

Mecenat: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie
Sponsorzy: Freedom school, Carbon
niedziela, 08.01.2017, 23:03 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

28 grudnia 2016 roku uczniowie oraz poczet sztandarowy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, uczestniczyli w uroczystych obchodach upamiętniających 98 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. O godz. 10.00 na cmentarzu pw. św. Piotra i Pawła delegacja naszej szkoły wzięła udział we Mszy św za bohaterów tamtych czasów oraz w uroczystym apelu pod pomnikiem upamiętniających poległych powstańców.

Maria Magdalena Nowak


Strona 3 z 76«««3456»»»
Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.