I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

słowo wstępne

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: link


aktualności
piątek, 06.01.2017, 21:37 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

We wtorek, 3 stycznia, uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Objęła ona obszar od ulicy Tumskiej aż po ulicy Wyszyńskiego. Kwestowanie na tak dużym terenie było możliwe dzięki zaangażowaniu 50 wolontariuszy z naszego liceum. Centrum tego wydarzenia uplasowało się pod gnieźnieńskim Urzędem Stanu Cywilnego, który współpracował ze szkołą przy organizacji imprezy. Pod budynkiem przy ulicy Chrobrego chór złożony z uczniów naszej szkoły przez dwie godziny śpiewał przeróżne kolędy przy akompaniamencie zapewnionym przez zespół Savior, znany z występów na różnych gnieźnieńskich scenach. W przygotowaniu zbiórki pomógł również Miejski Ośrodek Kultury, który użyczył wolontariuszom sprzęt nagłaśniający oraz sale, w których mogli oni ogrzać się po pobycie na ulicach Gniezna.
Do każdego z nas najbardziej przemawiają sytuacje, w których sami moglibyśmy siebie zobaczyć. Tym razem było podobnie – nasi uczniowie zgodnie uznali, że zebrane pieniądze chcą przeznaczyć na zakup najpotrzebniejszych przedmiotów do gnieźnieńskiego Domu Dziecka. Mieszkańcy Pierwszej Stolicy spisali się wzorowo i pomogli tej młodzieży. Łącznie na kweście udało się zebrać 1683,14zł. Cała kwota zostanie wydana na najpotrzebniejsze w placówce artykuły.


wtorek, 03.01.2017, 22:39 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Zapraszamy na wspólne kolędowanie

wtorek, 03.01.2017, 22:36 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Boże Narodzenie to czas szczególny, czas spokoju, wyciszenia i przede wszystkim oczekiwania na przyjście Jezusa.
Jak co roku spotykamy się przy klasowych wigilijnych stołach, aby łamać się opłatkiem, życzyć sobie szczęścia, zdrowia i samych pięknych chwil. A potem wspólnie z zaproszonymi gośćmi śpiewamy kolędy w auli i przeżywamy ten świąteczny czas.
Tym razem chcieliśmy wspólnie zastanowić się, czym tak naprawdę są świąteczne prezenty, czym powinny być? Czy to tylko kolejne rzeczy, przedmioty? A może to drugi człowiek, któremu pomagamy, któremu dajemy swój czas, swoje zainteresowanie, pomoc. Nad tym rozmyślaliśmy oglądając Bożonarodzeniową Jasełkę i śpiewając kolędy.

poniedziałek, 02.01.2017, 22:27 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

9 grudnia 2016 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyła się Gala Stypendialna, czyli wręczenie stypendiów ufundowanych przez Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego Beatę Tarczyńską, najlepszym uczniom.

Stypendia zostały przyznane za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Stypendium naukowe za I semestr 2016/ 2017 z poszczególnych przedmiotów otrzymali:

1. Język polski - Sandra Cieślewicz z klasy 3E;
2. Język angielski - Paulina Halik z klasy 3A;
3. Matematyka - Damian Wędzikowski z klasy 3G;
4. Historia - Kajetan Deskowski z klasy 2I;
5. Biologia - Anita Pieczyńska z klasy 3A;
6. Chemia - Wiktoria Staniszewska z klasy 3B;
7. Fizyka - Szymon Filipiak z klasy 3C;
8. Geografia - Aleksander Nijak z klasy 3C.

Ponadto stypendium naukowe dla najzdolniejszej młodzieży otrzymała Anna Wojciechowska z klasy 2I.

Podczas uroczystości Pan Dyrektor Paweł Matkowski wręczył absolwentowi Janowi Skraburskiemu - Dyplom finalisty. Absolwenta I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, za znakomite wyniki w sesji maturalnej 2015/2016, a tym samym za znalezienie się wśród 48 najlepszych maturzystów w kraju.

Tego dnia również została podpisana umowa patronacka z firmą Allegro. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, którzy przybyli na uroczystość, Allegro z chęcią podejmuje współpracę z naszą młodzieżą, chcąc podzielić się z nimi swoim doświadczeniem. Patronatem została objęta klasa programistyczna, której uczniowie uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez zawodowców. W planach mamy również wizytę w siedzibie firmy Allegro.

Galę stypendialną uświetnił występ muzyczny uczniów I LO: Stanisława Majewskiego oraz Natalii Lauchsztet.

Sama uroczystość była prowadzona przez Karolinę Trojan i Wojciecha Kulczaka. Scenariusz uroczystości przygotowany został przez Panią profesor Ewę Pogodzińską.

Maria Magdalena Nowak; Joanna Aleksiewicz- Zdeb

poniedziałek, 02.01.2017, 00:48 • Joanna Aleksiewicz-ZdebMonika Kaźmierska z klasy 2C i tym razem została zauważona i doceniona przez jury konkursowe. Jej wiersz pt. „Przeznaczenie codzienności” został uznany za najlepszy w listopadzie w Konkursie na wiersz miesiąca organizowanym przez MDK2 w Poznaniu.
Gratulujemy!


Strona 4 z 76«««4567»»»
Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.