I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

słowo wstępne

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: link


aktualności
środa, 28.12.2016, 21:57 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Oto wyniki Świątecznego Konkursu Czytelniczego Języka Hiszpańskiego ´´Chicos´´, który odbył się dnia 19 grudnia br. w naszej szkole.
I miejsce – Oliwia Stelmaszyk z kl. 1i2 (19p./20p.)
II miejsce – Krzysztof Kowalewski z kl.2i (17p./20p.)
III miejsce – Patrycja Sobolewska z kl.3a (16p./20p.)

Laureatom serdecznie gratuluję, a wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie w przygotowania i udział w konkursie!
¡Feliz Navidad!

AS

środa, 28.12.2016, 21:51 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

16 grudnia na Politechnice Poznańskej miał miejsce wykład pod przewodnictwem dr.inż Roberta Hertmanowskiego. Uczniowie klas 3G i 3C pod opieką nauczycielek fizyki wyruszyli w podróż autokarem opuszczając mury Alma Mater o godzinie 11:05 by za niespełna godzinę być już u drzwi wydziału Fizyki Technicznej na Piotrowie. Pan doktor dzięki doskonałej emisji głosu dotarł do wszystkich. W porywający sposób oprowadził nas po zagadnieniu współczesnych metod pozyskiwania energii elektrycznej. Krokiem historii i dzięki doświadczeniom odnaleźliśmy odpowiedź na pytanie „Skąd prąd?”. Przewodnik ukazał nam wady i zalety współczesnych sposobów pozyskiwania energii elektrycznej. Wyjaśniono również konwencjonalne, obecnie wykorzystywane źródła a także przedstawiono te, będące w trakcie badań naukowych inspirując nas do przemyśleń i dyskusji na ów temat.

Wojciech Kulczak kl. III G

piątek, 23.12.2016, 17:20 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

piątek, 23.12.2016, 17:15 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

W pierwszym tygodniu grudnia wolontariuszki Szlachetnej Paczki Magdalena Przybysz z klasy 2e i Honorata Witkowska z klasy 3i oraz Szkolne Koło PCK zorganizowały na terenie naszej szkoły akcję charytatywną, której celem była pomoc rodzinom naszego powiatu objętych projektem Szlachetna Paczka oraz zakup prezentów gwiazdkowych dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczak w Gnieźnie.
Szlachetna Paczka jest projektem, który łączy ludzi w sposób piękny i szlachetny. Daje również możliwość zmieniania świata na lepszy, sprawianie radości innym. Takie gesty najpiękniej odzwierciedlają słowa naszego rodaka Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…”. W tym roku zebraliśmy 2165,50 zł oraz artykuły spożywcze i środki czystości. Dzięki temu mogliśmy dołączyć do grona darczyńców, którzy wspomogli 33 rodziny z naszego powiatu. Wiemy od wolontariuszy, że prezenty sprawiły obdarowanym wiele radości, podobnie jak upominki gwiazdkowe przekazane dzieciom z zaprzyjaźnionej szkoły.
W naszej szkole odbyła się również akcja „Mikołajki z sercem” w ramach projektu PCK „Złota kropla życia” realizowanego przez Michała Janiaka z klasy 2b. Dzięki hojności naszych uczniów udało się zebrać pluszaki, książki, bajki i inne artykuły szkolne.
Zaangażowanie w te projekty, to była lekcja wrażliwości i otwarcia na potrzeby innych. Społeczność naszej szkoły zaliczyła ją na szóstkę.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom, a przede wszystkim uczniom za ten wspaniały gest, za szlachetne serca i okazaną pomoc. To dzięki Wam mogliśmy sprawić radość rodzinom i dzieciom w tak szczególnym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia.

środa, 21.12.2016, 23:56 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

W środę 21.12.2016 w Koźminie odbył się Finał Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Droga do finału była długa i ciężka. Dziewczęta rozpoczęły od rozgrywek powiatowych, w których okazały się bezkonkurencyjne. Kolejny etap to rozgrywki Rejonu Poznań Wschód, gdzie kolejny raz pokazały swoje umiejętności. Ostatnim etapem kwalifikacyjnym były Półfinały Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Ręcznej, które 13.12.2016 odbyły się w Opalenicy w których dziewczęta wywalczyły pierwsze miejsce. W Koźminie reprezentacja naszej szkoły w składzie: Małgorzata Białczyk 2a, Maja Bielińska 1c, Karolina Chojnacka 3f, Martyna Dziemidowicz 3f, Aleksandra Hahn 1c, Martyna Rachela 1b, Zuzanna Schulze 2a, Martyna Skolasińska 1i2, Wiktoria Staniszewska 3b, Monika Walkowska 1g, Weronika Ziętek 2 fg po bardzo zaciętej walce stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Wielkopolski. W pierwszym meczu dziewczęta pokonały gospodarzy 22:15. W meczu o najwyższe miejsce reprezentacja naszej szkoły pokonała IV Liceum Ogólnokształcące z Poznania 18:16.


Strona 5 z 76«««5678»»»
Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.