I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

słowo wstępne

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: link


aktualności
niedziela, 08.11.2015, 08:45 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

W pokazach konkursowych tegorocznego IX Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych w Gnieźnie bierze udział „Strzelec”, etiuda wyreżyserowana przez Eryka Stelmaszyka. Film został wybrany spośród ponad 180. przysłanych na konkurs. Nagradzany podczas XI Gali Filmowej „Z miłości do pasji” (organizator I LO) w przestrzeni filmów amatorskich zaistniał też podczas 6. Festiwalu Filmowego -18 (organizator Stowarzyszenie Manufaktura Epickich Produkcji w Poznaniu). W konkursie gnieźnieńskim rywalizuje z 44 filmami fabularnymi, animowanymi i dokumentami. Na uwagę zasługuje to, że wśród odtwórców głównych ról i twórców etiudy znalazła się zgrana ekipa Chrobrzaków, a sponsorami byli równie zacni co Instytut Sztuki Filmowej czy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rodzice bohaterów. Podczas pokazu filmu w gnieźnieńskim MOK-u w piątek 6. listopada 2015 wśród widzów znaleźli się Eryk z ekipą filmową i trzymająca kciuki za powodzenie filmu klasa 3e z polonistką.

niedziela, 08.11.2015, 08:31 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Klasy kulturowo-medialne miały okazję uczestniczyć w przygotowanych dla nich warsztatach animacji w Studiu Miniatur Filmowych „Semafor” w Łodzi. Adepci sztuki filmowej stworzyli krótkie klipy do znanych i lubianych utworów muzycznych. Do ich zadań należało opracowanie scenorysu (storyboard) , wybór techniki realizacji i stworzenie filmu metodą animacji poklatkowej. Ostatecznie powstało pięć animacji: „Kyc”, „Miś nie Uszatek”, „O nic nie pytaj”, „patry” i „rekt”. Prace nad filmami przygotowywanymi przez uczniów klas 2e i 3e budziły sporo emocji. Ich projekcja miała miejsce w kinie „Semafora”. Zapraszamy do obejrzenia filmów.

Kyc muzyka, Mis Nieuszatek, O nic nie pytaj 1, party104 01, REKT

niedziela, 08.11.2015, 08:20 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

nie bój się śmierci
bo nikt tak jak ona
nie uspokoi twojego serca

(J. Koryl)

W godzinach wieczornych 29 października 2015 r. odbył się Apel Pamięci, który co roku gromadzi uczniów, nauczycieli czynnych i emerytowanych oraz absolwentów naszej szkoły. Przy dźwiękach muzyki Chopina i werbli, w zadumie typowej dla polskiej kultury oddano hołd tym, którzy tworzyli naszą historię. Tradycyjnie Apel rozpoczęło zapalenie symbolicznego znicza przez panią dyrektor B. Młodzikowską, następnie przywołano nazwiska poległych i zmarłych, zapisanych w naszej zbiorowej pamięci od 1863 roku. W części refleksyjnej recytuje się wiersze funeralne i słucha muzyki. Tegoroczną uroczystość zaszczycili absolwenci Szesnastki: parlamentarzyści – poseł Paweł Arndt, senator Robert Gaweł, Prezydent Miasta, Tomasz Budasz oraz ks. kanonik Jan Kasprowicz, proboszcz parafii archikatedralnej.
W tym roku w zadumę przy wierszach znanych polskich poetów wprawili recytatorzy: Zuzanna Dominiczak, Agnieszka Kwapich, Karolina Trojan, Jakub Nędzyk i Eryk Stelmaszyk. Uroczystość prowadziła Karolina Artymowicz, a listę zmarłych odczytali Dawid Ptak i Wojciech Kulczak.

piątek, 06.11.2015, 00:12 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Tegoroczna OFFKA przebiegała pod znakiem koronacji pierwszych Piastów. Szkolne Koło Teatralne Chrobrzaków „Tak Trzymać” przygotowało przedstawienie pt. „Tak to drzewiej bywało”. Dużo zabawy przyniosło nam przygotowanie spektaklu, gdyż co chwilę zmienialiśmy scenariusz, choć koncepcja zostawała ta sama. W skład zespołu weszły: Anastazja Chrzan klasa 2b (dziecko), Sandra Cieślewicz klasa 2e (babcia), Sara Budzyńska klasa 2a i Agata Maćkowiak (królowie), Agata Trzaskawka klasa 2a (stary król), Eliza Klimacka klasa 2a (prymas), Monika Krzewińska klasa 2a (lud)
Występ na scenie MOK-u jest dla nas zawsze dużą przyjemnością, a poza tym możemy obejrzeć innych wykonawców i ich ciekawe pomysły. Szkoda, że w tym roku szkoły ponadgimnazjalne nie dopisały.




poniedziałek, 02.11.2015, 22:31 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

W dniach 27,28 i 29 październik obchodziliśmy w naszej szkole Święto Biblioteki.
Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważny udział w edukacji mają biblioteki szkolne.
Hasło tegorocznych obchodów to słowa: „BIBLIOTEKI RZĄDZĄ!”
Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów na wybory króla biblioteki. W małym holu przy sklepiku został zainstalowany pojemnik oraz karteczki na których można było głosować na poetę, pisarza lub postać literacką. Głosowanie trwało do czwartku do godziny 15.30. Niekwestionowanym królem naszej biblioteki został Adam Mickiewicz.
W bibliotece można było obejrzeć wystawę "Znalezione w książkach" oraz kronikę biblioteki. Korytarze szkoły zostały udekorowane cytatami o książkach i czytaniu. Można było też zamieścić swój ulubiony cytat.
Dziewczęta z Koła Sympatyków Biblioteki przygotowały audycję w szkolnym radiowęźle.
Dnia 5.października został ogłoszony konkurs na exlibris naszej biblioteki. W konkursie zwyciężyła: JULIA MUSZYŃSKA z kl.1FG, II miejsce zdobyła WERONIKA TOMASZEWSKA z k. 1B, a wyróżnienia otrzymały ROKSANA BECZEK I IZABELA WOLEK z kl.2E.
Gratulujemy :)

Renata Frasz



Strona 66 z 76«««66676869»»»
Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.