I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
wersja polska wersja angielska / english wersja niemiecka / deutsch wersja francuska / francois

słowo wstępne

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: link


aktualności
poniedziałek, 07.03.2016, 00:34 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

1 marca klasy humanistyczno-lingwistyczne - 1i i 2i pod opieką pani prof. Marii Gołębiewskiej i pana prof. Marcina Ostaszewskiego wyruszyły do Poznania na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na Wydział Prawa i Administracji. Tam uczniowie wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez panią dr hab. Joannę Muchę. Nosił on tytuł "Dlaczego "Prawo Agaty" nie działa? Czyli o przedstawieniu prawa w serialach". Wszyscy zebrani mogli dowiedzieć się jak wygląda rozprawa sądowa w realnym życiu, jakie błędy można wychwycić w serialach i czym warto kierować się przy rozwiązywaniu prawnych dylematów. Prelekcja została przedstawiona bardzo ciekawie, w sposób przystępny i zachęcający. Uczniowie mogli zobaczyć fragmenty prawniczych seriali znanych przez szerokie grono widzów, a także wcielić się w rolę adwokata, prokuratora czy też sędziego - przymierzając togi. Chrobrzacy bardzo pozytywnie odebrali wykład i zadowoleni wrócili do domu.

niedziela, 06.03.2016, 19:29 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Dnia 2. marca b.r. odbył się VII Wielkopolski Konkurs Recytatorski „Poznańskie Dziewiątki” zorganizowany przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu.
Hasłem przewodnim był temat: „Miłość niejedno ma imię”.
Naszą Szkołę reprezentowali: Mikołaj Wojciechowski z kl.1c, który wykonał utwór Stanisława Staszewskiego „Jeśli zechcesz odejść”, Patryk Czerniawski z kl. 1i przedstawił utwór Tadeusza Borowskiego „Wciąż jesteś przy mnie” oraz Nikolas Mikołajewski z kl.3A, który zaprezentował wiersz Anny Świrszczyńskiej ”Miłość Stefanii”.
Interpretacja wiersza wykonana przez Nikolasa Mikołajewskiego została wyróżniona i nagrodzona.
Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem, bowiem startowało w nim 87 uczestników z terenu Wielkopolski. Kolejna edycja konkursu już za rok.

Renata Frasz

czwartek, 03.03.2016, 23:44 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Zawody I stopnia (szkolne) odbyły się 3 grudnia 2015 r. Do zawodów zgłoszonych zostało 1051 szkół (17,5 tys. uczniów) z całej Polski. W naszej szkole brało udział 13 osób. Eliminacje szkolne polegają na rozwiązaniu testu wiedzy. Zakres tematyczny eliminacji szkolnych odpowiada programowi Olimpiady Przedsiębiorczości (części stałej i zmiennej), a w szczególności znajomości zagadnień z podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości na ocenę bardzo dobrą.
Hasło przewodnie tegorocznej olimpiady to: „Nowe przewagi konkurencyjne - technologia, informacja, społeczność”.
Do eliminacji okręgowych dostali się: Honorata Witkowska kl.II i oraz Nikolas Mikołajewski kl.IIIa Jedyni z naszego powiatu!
Gratulujemy. Zawody okręgowe miały miejsce 3.03.2016r.

Małgorzata Król-Kasprzak.

czwartek, 03.03.2016, 00:09 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

1 marca to data symboliczna, upamiętniająca polskich patriotów walczących w latach powojennych z narzuconą Polsce władzą komunistyczną. W naszej szkole w tym roku święto to było obchodzone w sposób szczególny. W trakcie przerw miedzy lekcjami można było posłuchać utworów patriotycznych m.in. z albumu „Panny Wyklęte”, nadana została także audycja tematyczna. W dużą przerwę natomiast odbył się happening patriotyczny, w trakcie którego szkolny zespól „Solutions” (uczniowie z kl. 1c i 1a) wykonał mini koncert „Ku czci Żołnierzom Wyklętym”, w trakcie którego wykonano m.in. „Balladę o Rotmistrzu Pileckim”. Rozdawane były ulotki prezentujące sylwetki Żołnierzy Wyklętych. Odbyło się także szkolne Bicie Rekordu w Strojach Patriotycznych. Uczniowie i nauczyciele, aby oddać cześć polskim bohaterom ubrali bowiem tego dnia koszulki patriotyczne, biało- czerwone opaski, rozetki. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody święta i oddali należną część polskim patriotom, kształtując tym samym postawę szacunku dla dokonań naszych przodków.

Zespół historyczny

środa, 02.03.2016, 23:25 • Joanna Aleksiewicz-Zdeb

Już od grudnia Chrobrzacy z klas medycznych przeprowadzają akcje Mam Haka na Raka. Niestety nasza akcja powoli dobiega końca.
Z końcem lutego hakowicze zakończyli swoją pracę w gimnazjach, podstawówkach i przedszkolach, a także w naszym liceum. Uczestnicy akcji chętnie brali udział w zabawach z przedszkolakami, którzy byli zachwyceni spotkaniami. Zawitaliśmy do Przedszkola nr 3 im. Kubusia Puchatka oraz Przedszkola nr 8 “Mali Polanie”. Ta edycja akcji w przedszkolach zatytułowana była „Jabłko, gruszka czy pietruszka?” i dotyczyła zasad prawidłowego żywienia. W związku z tym, w każdej grupie omówiliśmy najnowszą piramidę zdrowego odżywiania, a następnie przeszliśmy do zabaw w mniejszych grupach. Dzieci wskazywały na obrazkach warzywa pojawiające się w wierszu Jana Brzechwy „Na straganie”. Oczywiście nie zapomnieliśmy także o innych aspektach zdrowego trybu życia, takich jak przestrzeganie zasad higieny czy uprawianie sportu. Wszystko to ujęliśmy w grach zespołowych oraz puzzlach. W nagrodę wręczaliśmy dyplomy i kolorowanki. Z akcją pojawiliśmy się także w dwóch szkołach podstawowych - nr 9 i 12. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem podchodzili do zabaw, największym powodzeniem cieszyło się 'biologiczne kółko i krzyżyk". Akcja była czystą przyjemnością nie tylko dla uczniów podstawówek, ale również samych Chrobrzaków. W gimnazjach nr 3 i nr 1 oraz w naszym liceum hakowicze przedstawiali prezentacje na temat poszczególnych nowotworów i ich profilaktyki. W tym roku skupiliśmy się na nowotworach kości, krtani, mózgu, białaczce, chłoniaku i raku szyjki macicy. W naszej szkole w wykładach brały udział klasy: 1A, 1B, 1C, 1FG, 2A,2B, 2C,2F, 2I, 3B, 3D. Uczniowie zadawali dużo pytań i byli bardzo zainteresowani wykładami. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem na każdym etapie.
Ty również możesz dowiedzieć się czegoś o nowotworach odwiedzając naszego Facebooka.
I pamiętaj – NIE DAJ SIĘ ZŁAMAĆ!

Kaja Magoń, Kasia Klimkiewicz, Ola Cieślak, 2B




Strona 48 z 76«««48495051»»»
Copyright © 2005-2008 I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Autorzy: Filip Pawlak, Szymon Rzepka, Maciej Sypniewski.